0

Czy pozycjonowanie w Google jest łatwe?

Dlaczego potrzebni są odwiedzający na stronie?Czy pozycjonowanie w Google jest łatwe?

Każdy właściciel strony internetowej wie jak ważne są odwiedziny użytkowników. Jeżeli jest to strona sklepu lub firmy oferującej usługi wejścia pozwalają na zdobycie klientów. W przypadku strony, na której znajdą się reklamy adsense lub adwords wejścia pozwalają zarobić pieniądze z tych reklam.

Jak ktoś może trafić na naszą stronę?

Głównie poprzez wyszukiwarkę. Użytkownik wpisując słowa klucze uzyskuje listę wyników, z których wybiera najbardziej interesującą go stronę. Kiedy ktoś wie, czego szuka wpisuje po prostu adres strony lub jej nazwę i trafia bezpośrednia na stronę, której szuka.

Jak wypromować nową stronę?

Jeżeli stworzyliśmy nową stronę i chcemy, aby jak najwięcej osób ją odwiedziło musimy sprawić, by pojawiała się ona wysoko w wynikach wyszukiwarki. Niezbędna jest więc do tego kampania seo. Polega ona na zdefiniowaniu słów kluczy, które będą kierowały na naszą stronę. Oprócz tego tworzone jest wtedy zaplecze strony oraz tzw. backlinki, czyli wszystko co nakieruje wyszukiwarkę na naszą stronę. Ale chwila, pojawiły się tu słowa: „seo”, „słowa klucze”, „backlinki” oraz „zaplecze strony”. Dla laika te słowa mogą nic nie znaczyć. Z czym więc są związane?

Czym jest seo?

Krótko mówiąc jest to pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. Dzięki pozycjonowaniu możemy sprawić, że nasza strona znajdzie się na pierwszym lub wysokim miejscu w wynikach wyszukiwarki. Polega ono na tworzeniu zaplecza. Najczęściej copywriterom zleca się pisanie precli oraz tekstów zapleczowych, które będą wskazywały na naszą stronę. Oprócz tego tworzone są tzw. backlinki, które przekierowują na naszą stronę. W preclach ważne jest ujęcie słów kluczowych. Załóżmy, że tematem naszej strony jest naprawa sprzętu AGD i RTV. Słowami kluczami mogą być wtedy: „AGD”, „RTV”, „naprawa sprzętu AGD RTV”. Precel z tymi słowami wrzucany jest na blog zapleczowy, który jednoznacznie kieruje na naszą stronę. Dzięki temu nasza strona będzie wysoko w wynikach wyszukiwarki.

Pozycjonowanie to nic trudnego?

Wcześniejszy opis brzmi banalnie jednakże SEO to nie jest zabawa. Jeżeli nie znamy się na tym dobrze lepiej dać to do zrobienia specjaliście lub profesjonalnej agencji seo (np. takiej jak Semtec). Niewłaściwe pozycjonowanie w Google może grozić banem lub filtrem i wtedy nasza strona jest „uziemiona”. Pamiętajmy również, że pozycjonowanie to proces ciągły i stale musimy walczyć o wysokie miejsce w wynikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *