0

Zoptymalizuj swoją stronę!

Zoptymalizuj swoją stronę!Każdy właściciel strony internetowej jest świadomy korzyści, jakie niesie ze sobą wysoka pozycja jego strony w rankingu wyszukiwarek internetowych. Zanim jednak zabierzemy się do linkowania oraz promowania naszej strony, warto zadbać o jej dokładną optymalizację. Co zabawne, spora część webmasterów rozpoczyna promowanie strony, bez jej wcześniejszej optymalizacji. Jest to porównywalne do skakania do basenu, bez wcześniejszego napełnienia go wodą. Innymi słowy, bez tego ani rusz. Ale najpierw dowiedzmy się, czym w ogóle jest wspomniana optymalizacja.

Optymalizacja strony internetowej to wszelkie działania, które mają na celu zwiększenie jej wartości dla wyszukiwarek internetowych. Metoda pozycjonowania, która kładzie nacisk na optymalizację strony, to tak zwana metoda White Hat SEO. Jest to metoda zgodna z wytycznymi wyszukiwarek, dlatego też White Hat przynosi najlepsze rezultaty. White Hat pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, które zostałyby wydane na płatne pozycjonowanie. To nie żart – odpowiednia optymalizacja naszej strony, może niemalże całkowicie zastąpić jej pozycjonowanie. Zatem, co zrobić aby zoptymalizować naszą stronę? Oto kilka porad:

  • Stawiaj na unikalność. Kopiowanie tekstów jest bezwzględnie zakazane. Niby banał, ale takie ,,posiłkowanie” się cudzą pracą, z pewnością nie wyjdzie naszej stronie na dobre.
  • Jakość przede wszystkim. Dbaj o jakość tekstu: poprawność językowa, gramatyczna oraz ortograficzna jest niezbędna. Sprawi ona, że tekst stanie się bardziej wartościowy.
  • Odpowiednie rozmieszczenie oraz ilość słów kluczowych. Słowa kluczowe mają zdefiniować nasz tekst, warto więc by same były w nim zawarte. Ich odpowiednie zagęszczenie w tekście to około 3-5%.
  • Umieszczenie słów kluczowych we wszelkich grafikach. Pamiętaj, jeżeli wstawiasz jakąś grafikę na swoją stronę, koniecznie opisz ją z użyciem słów kluczowych.

Następnym razem, zanim zaczniesz pozycjonowanie stron w Google, zadbaj o ich odpowiednią optymalizację. Dbaj o swoją stronę, a efekty przyjdą same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *